Едноставен рецепт за топење килограми – Слободен печат
ЗдравјеМагазин

Едноставен рецепт за топење килограми

Клучната состојка е ренот кој помага во слабеење, го чисти организмот и го подобрува метаболизмот.

Ако сакате фигурата да ја доведете до совршенство, а малку ви недостига, испробајте го домашниот мелем од рен. Во прашање е мевлем од позната руска билкарка др. Ирина Стефановска.

Клучната состојка е ренот кој помага во слабеење, го чисти организмот и го подобрува метаболизмот.
За овој мелем е потребно:

– 125 гр. рен

– 3 лимони

– 3 лажички мед

Подготовка: Исечкајте го ренот и ставете го во блендер. Добро измијте го лимонот, исчистете од семки и исецкајте. Така насецкан лимонот додајте го во блендерот, а потоа и медот. Кога сите состојки се соединат мелемот е готов. Смесата чувајте ја во тегла во фрижидер. Секој ден два пати дневно со оброк земајте по една лажичка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close