21.8 C
Скопје

Едно лице повредено во сообраќајка на влезот во Кавадарци од кај Росоман

Полицијата врши увид на местото каде се случила сообраќајката.

Едно лице е повредено во судар на трактор и автомобил на влезот во Кавадарци од кај Росоман.

Повреденото лице е задржано во Општата болница во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Итна медицинска помош.

Полицијата врши увид на местото каде се случила сообраќајката.

Поврзани вести

Прилепчанецот Ајровски доби притвор откако во камионот што го управувал беа откриени 324 килограми кокаин

МИА Агенција

Изгоре камион кај Струмица

Слободен печат

Битолчанец осомничен за недозволена трговија со дрога

100 санкции за непрописно вградени „фолии” и светлосни и звучни уреди во возила

Слободен печат

Во Тетово апел до граѓаните да се воздржат од пукање на свадби

Слободен печат

Беровчанец ја злоупотребил службената положба и оштетил фирма за 360.000 денари

Слободен печат

Остави Коментар