Едно лице повредено во сообраќајка на влезот во Кавадарци од кај Росоман

Сообраќајна незгода
Сообраќајна незгода /Фото: МИА

Полицијата врши увид на местото каде се случила сообраќајката.

Едно лице е повредено во судар на трактор и автомобил на влезот во Кавадарци од кај Росоман.

Повреденото лице е задржано во Општата болница во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Итна медицинска помош.

Полицијата врши увид на местото каде се случила сообраќајката.

Видео на денот