Единствена Македонија и Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија” со кампања на терен преку непосредни разговори со народот

Единствена Македонија и Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија” ја започнува изборната кампања која ќе се води на терен преку непосредни разговори со народот „очи во очи”, преку социјалните мрежи и соопштенија/пресови/изјави преку класичните медиуми.

Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија” настапува со кандидатски листи во сите шест изборни единици. Во првата единица носителка е Билјата Џинго членка на Извршниот комитет на Единствена Македонија, во втората Јове Кекеновски претседател на ФРОДЕМ, во третата Вангел Симев член на ИК на Единствена Македонија, во четворката Јанко Бачев претседател на Единствена Македонија, во петтата Ацо Николовски генерален секретар на Единствена Македонија и во шестата изборна единица Љупчо Столевски претседател на Општинскиот комитет на Единствена Македонија Тетово.

Прочитајте и...  Носете заштитни маски, МВР казни 746 лица

Република Македонија преживува најтешки моменти од кога било досега. Единствена Македонија како партија која секогаш е на првата линија во одбрана на националните и државните интереси, поаѓајќи од сопствената одговорност не може да стои настрана.

Злото во Република Македонија има име. Злото се вика Партијата „Погреб за Македонија” составена од ДПМНЕ и СДС кои 30 години лажат, крадат и ја растураат државата и на 15 јуни ќе биде поразена. Затоа, мора да го кажаме нашиот став за иднината на Македонија која ќе се решава на 15 јули – настан од историско значење на кои народот, а не некој странец ќе го даде одговорот – или ќе се зацементира бришењето на се што е македонско, или, на изборите ќе победат националните и патриотските сили кои ќе ги поништат антимакедонските договори и ревизија и одземање на украдените околу 15 милијарди евра во изминатите 30 години.

Прочитајте и...  Пет лица починаа од ковид-19, нови 88 се заразени

Силно веруваме дека десетте стратешки определби се остварливи од нашата Платформа „Битка за Македонија” која во изминатиот период ја поделивме во 100.000 примероци низ Македонија. Во име на овие определби, го повикуваме македонскиот

народ и државјаните на Република Македонија да одлучат. Ние ќе се бориме, од Вас и вашата волја зависи дали во тоа ќе успееме.

Единствена Македонија ја бара првата шанса на изборите. Тоа може да биде последната шанса за Македонија.

Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија” на избирачкото ливче е под број 11. Настапуваме под слоганот: „Главата горе Македонци. Ова е наша земја, Ние одлучуваме”!

Прочитај повеќе

193 земји како една во борбата со пандемијата и со климатските промени

Слободен печат

Полицијата на Хонгконг со нови ограничувања за медиумите

Слободен печат

Еко-активистите ќе ги расчистуваат недоразбирањата околу депонијата „Русино“

СДСМ: Мерката од 14.500 денари по вработен им помогна на околу 120.000 вработени

Слободен печат

Филипче: Да не дозволиме да се преполнат болниците, да ги почитуваме мерките

Слободен печат

Уапсена Канаѓанката која му се закануваше на Трамп

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Носете заштитни маски, МВР казни 746 лица

Слободен печат

Продолжуваат антивладините протести во Бугарија: Демонстрантите бараат „независност од мафијата“

Слободен печат

Освен егзотични овошја, увезуваме и леб со продолжен рок на траење

Казнети 325 несовесни возачи, од кои 128 возеле со пречекорена брзина

Слободен печат

Рохани со остар говор спрема Вашингтон: Иран под притисок на САД се чувствува како Џорџ Флојд

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Над 40 илјади лица останаа без работа, а над 500 илјади граѓани живеат во сиромаштија

Слободен печат