21.8 C
Скопје

Двајца возачи загинаа во близина на Книн

Тешко повреден 23-годишен сопатник од „фолксвагенот“ бил пренесен во сплитската болница и е во животна опасност.

Двајца возачи загинаа, а еден патник е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случи синоќа во близина на Книн.

Дваесет и седумгодишен возач на „фолксваген“ се судрил една година помлад возач на „митсубиши“ додека тој стоел на патот поради дефект на возило, извести полицијата.

Тешко повреден 23-годишен сопатник од „фолксвагенот“ бил пренесен во сплитската болница и е во животна опасност.

Несреќата се случила околу 23.30 часот во Врбник кај Книн. Причина за несреќата е неприлагодена брзина на возачот „фолксвагенот“ со условите на патот. Токму возачот на „фолксвагенот“ налетал на отворена врата од „митсубиши“ на рамен и неосветлен дел од патот.

Возачот на дефектното возило го запрел на средината на коловозот, обидувајќи се да го поправи дефектот. Како резултат на ударот, возачот на „фолксвагенот“ го удрил возачот на „митсубишито“ и потоа излеат од патот.

Двајцата возачи загинаа на местото на несреќата.

Поврзани вести

Прилепчанецот Ајровски доби притвор откако во камионот што го управувал беа откриени 324 килограми кокаин

МИА Агенција

Изгоре камион кај Струмица

Слободен печат

Битолчанец осомничен за недозволена трговија со дрога

100 санкции за непрописно вградени „фолии” и светлосни и звучни уреди во возила

Слободен печат

Во Тетово апел до граѓаните да се воздржат од пукање на свадби

Слободен печат

Беровчанец ја злоупотребил службената положба и оштетил фирма за 360.000 денари

Слободен печат

Остави Коментар