Џенифер Лопез: Тажна сум и срцето ми е скршено (ФОТО+ВИДЕО)

Џенифер Лопез во моментов е на својата четврта турнеја „It`s my party tour“, која ја организираше како своја прослава за 50-тот роденден што го прослави минатиот месец. Латино-дивата планира да помине четири континенти и да одржи 36 концерти.

Но, концертот што требаше да го одржи синоќа на „Медисон сквер гарден“ мораше да го откаже поради недостатокот на струја, па работите не одеа онака како што Џенифер замисли.

-Тажна сум и срцето ми е скршено што не можам да настапам вечерва за вас. Сè ќе ви надоместам, ветувам. Ве сакам. Не знаш што да кажам, особено после така успешен прв настап. Ви го давам зборот деке ќе добиете сè за што сте платиле. Ќе се вратиме и ќе направиме шоу за паметење. Жалам што се случи ова, но беше надвор од моја контрола – изјави таа во видеото што го објави на Инстаграм.

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар