2 C
Скопје

Tag : Турнеја

Вести Македонија Слајдер

По Орбан, Мицкоски на средба и со Јанша во Љубљана: Светот оди напред, ние молиме за вакцини

Слободен печат
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја продолжува мини-турнејата по земјите од регионот и Европа. Од денеска тој пестојува во Словенија каде, како што најави на...
Вести Македонија Слајдер

Османи од утре на дипломатска турнеја: Ќе ги посети Прага, Букурешт, Будимпешта и Виена

Слободен печат
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи од утре заминува во посета на Прага, Букурешт, Будимпешта и Виена, како дел од дипломатската турнеја за посета на поширокото...
Вести Свет

Помпео во петок ја започнува својата турнеја низ Европа и Блискиот Исток

Слободен печат
Државниот секретар на САД, Мајк Помпео од 13 до 23 ноемви ќе ги посети Франција, Турција, Грузија, Израел, Обединети Арапски Емирати, Катар и Саудиска Арабија,...
Вести Свет

Помпео најави турнеја низ Источна Европа

Слободен печат
Американскиот државен секретар Мајк Помпео најави дека ќе посети неколку европски земји. Турнејата ќе започне на 11 август и ќе ги опфати Полска, Чешка, Словенија...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тажна животна приказна на Дино Мерлин: Се вратив од турнеја, а сопругата ме праша: „Донесе ли нешто, немам за млеко“…

Васко Спасоски
Пејачот Дино Мерлин ретко кога во јавноста ја покажува својат сопруга Амела со која има две деца, а нивната љубовна приказна е навистина интересна. Како...
Културен печат

АЗИСКА ПРЕМИЕРА: „Македонисимо“ со Трпчески и пријателите беше изведен во Јужна Кореја

Тони Димков
Музичкиот проект „Македонисимо“ на Симон Трпчески и пријателите имаше азиска премиера со серија од 3 концерти во Јужна Кореја. – Приемот на кој наидуваме е...
Забава Магазин

Годините ја стигнуваат Мадона – Турнејата прекината неколку пати, а третманите за закрепнување се екстремни (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Светската турнеја на Мадона наречена „Madame X“ досега откажана е неколку пати на барање на нејзиниот доктор, а музичката дива е ставена на низа необични...
Еспресо

“MAKE THAT BODY MOVE” на Галоски е најподдржана трака од светските суперстар диџеи!

Слободен печат
Кога се споменува Галоски несомнено е дека станува збор за најдобриот диџеј и продуцент за електронска музика во земјава. Неговото последно издание насловено како “Make...
Еспресо Шоу биз

Брајан Адамс доаѓа во Скопје, а ова строго го забранил… (ФОТО)

Слободен печат
Најпознатиот канадски рокер и творец на најубавите балади, Брајан Адамс настапува во среда на 13 ноември во Скопје, односно во спортската сала „А1 Арена“. Адамс...
Еспресо Шоу биз

Ова не треба да го гледаат деца! Мадона објави провокативна снимка (ВИДЕО)

Слободен печат
Неприкосновената кралица на попот Мадона (61) го дели скоро секој момент со своите обожаватели на социјалните мрежи од  нејзината турнеја со наслов „Мадам Икс“. Пејачката...