Девојче е повредено во сообраќајка на Качанички пат, интервенирале и пожарникари

Сообраќаjна несреќа попладнево се случила на Качанички пат, во која е повредено девојче. При судир на две возила марка „голф“, девојчето се здобило со скршеница на потколеницата.

За да го извадат девојчето кое било во едно од возилата, пожарникарите морале да ја сечат згмечената каросерија. Засега нема информација за здравствената состојба на другите патници во автомобилите.

Прочитајте и...  (Мулти)генерациска катастрофа

Прочитај повеќе

Мурати: Одговорите се во Уставот и Деловникот на Собранието

МИА Агенција

Заев утре ќе го добие мандатот од Пендаровски

МИА Агенција

Расте бројот на заболени од Ковид-19 во Крива Паланка

МИА Агенција

Фејсбук отстрани повеќе од седум милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Слободен печат

Автобуските превозници задоволни од измената на протоколот за исполнетост на капацитетите на возилата

МИА Агенција

Полска ја продолжува забраната за летови до балканските дестинации и Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

И Јанушев се откажа од патните трошоци

МИА Агенција

Ученик во Берлин позитивен на коронавирусот, цело одделение во изолација

Слободен печат

Од сабота четврта фаза на прскање против комарци во Скопје

МИА Агенција

Дете од Сараево заразено со коронавирус, се обидело да се убие пиејќи киселина

Слободен печат

Над 50 лица се повредени во синоќешните протести во Белорусија

Слободен печат

Србија ќе воведе задолжителен ПЦР тест и 14-дневна изолација за странците

Слободен печат