Девојче е повредено во сообраќајка на Качанички пат, интервенирале и пожарникари - Слободен печат

Девојче е повредено во сообраќајка на Качанички пат, интервенирале и пожарникари

Сообраќаjна несреќа попладнево се случила на Качанички пат, во која е повредено девојче. При судир на две возила марка „голф“, девојчето се здобило со скршеница на потколеницата.

За да го извадат девојчето кое било во едно од возилата, пожарникарите морале да ја сечат згмечената каросерија. Засега нема информација за здравствената состојба на другите патници во автомобилите.

Прочитај повеќе

Голем оружен грабеж во Порта Влае

Социјалните мрежи станаа расадник на екстремизмот, тврдат експерти во Давос

МИА Агенција

Членките на ЕУ ќе можат да ги ограничат или исклучат високоризичните доставувачи на 5Г опрема

Слободен печат

Седници на две собраниски комисии

Слободен печат

Скопски агол со градоначалникот на Ѓорче Петров

Слободен печат

Светска здравствена: Кинезите преземаа соодветни мерки против корона вирусот

Слободен печат

Остави Коментар

19 − sixteen =

Прочитај повеќе

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Ивановска: Детектирани се слабите точки и „финтите“ како се злоупотребува дискреционото право

Слободен печат

Дескоска очекува поддршка од сите пратеници за Законот за ЈО

Слободен печат

Прв ден судење за отповикувањето на Трамп- борба за сведоци и доверливи документи

Слободен печат

Др. Дудучки: Голем број млади Кумановци страдаат од пострауматски стресни растројства настанати во војни

Слободен печат

Трамп „зависен“ од Твитер, во еден ден напиша 142 твита

Слободен печат