Десет семејства останaa без покрив над глава – Слободен печат
Хроника

Десет семејства останaa без покрив над глава

Засега не се знаат причините за избувнувањето на пожарот.

Десет фамилии во општина Петровец од изутрината се без дом, откако пожар ја изгоре импровизираната барака во која живееја. Засега не се знаат причините за избувнувањето на пожарот.

Во пожарот нема повредени лица, а благодарение на брзата интервенција на пожарникарите огнот е ставен под контрола, без опасност да се прошири кон останатите куќи.

Градоначалникот на општината вети помош за лицата и фамилиите кои го изгубија домот.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close