21.8 C
Скопје

Дел од центарот на Скопје без вода

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 8:30 часот до завршување со активностите, информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Поради дефект на затворачи од Ф-300 мм на бул .„Св.Кирил и Методиј” (до мисијата на ЕУ) во  центарот на Скопје, прекинато водоснабдување денеска имаат корисниците на улиците „Мајка Тереза”, „Шарски одреди”, „Св.Кирил и Методиј”, „Даме Груев”, „Димитрија Чуповски” и „Св.Климент Охридски”.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 8:30 часот до завршување со активностите, информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Поврзани вести

Над 60 отсто од новите случаи на Ковид-19 во Лисабон се од индискиот сој

Слободен печат

ВИДЕО | И покрај забраната, на Стоунхенџ се собраа стотици ентузијасти

Слободен печат

Царовска: Истражни органи треба да утврдат како се правеле набавките на учебници

Слободен печат

Израелската војска успешно тестирала противавионски ласер

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА: Радовиш го зафати силно невреме, откорнати се неколку дрвја

Слободен печат

Невреме во Струмица: Oткорнати дрвја и урнат електричен столб

Слободен печат

Остави Коментар