Царовска за УБ: ВМРО-ДПМНЕ е неконструктивна и се обидува да го прекрши Уставот

Очекував дека ВМРО-ДПМНЕ ќе покаже различна слика и ќе се обиде да предложи луѓе кои се со кредибилитет и се согласно Уставот и законите во државата. Но тоа не се случи. Остануваат неконструктивни и се обидуваат да го прекршат Уставот. Тоа е едно старо ВМРО, кое што никако не може да се реформира, изјави за Утрински брифинг, министерката за труд и социјална работа Мила Царовска.

– За прв пат Македонија вложува во добро организирани тренинзи за ИТ, кои се добро платени работни места. Атрактивни се за младите и догодина ќе ги видиме ефектите од тренинзите кои што директно ќе ги апсорбира пазарот на труд, изјави Царовска за Утрински брифинг.

Прочитајте и...  Спасовски на Свечено собрание на ДПТ: Едно општество за сите и европска држава се сигурност за сите

Прочитај повеќе

Сончево со умерена облачност и температура до 31 степен

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат

Светот допрва ќе ги осети последиците од короната: Вниманието е на вирусот, а демнее опасност за која никој не збори

Слободен печат

Протестите во Србија продолжуваат шести ден по ред

Слободен печат

Богојески: Гласајте за 10 за слободни медиуми, за кривично дело лажно политичко ветување

Слободен печат

Сувенири од 360.000 евра за промоција на Скопје 2014 шест години скапуваат во подрум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хоти: Приштина во дијалогот со Белград влегува единствено заради меѓусебно признавање

Слободен печат

Шекеринска: Десетина дена пред нападот во Собранието ќерката на Дурловски ми седеше во скут додека и читав приказна

Слободен печат

Четврти ден протести во Бугарија: Демонстрантите бараат оставка од Владата и јавниот обвинител

Слободен печат

Заев: Со седење дома на ден на избори, помага само да се врати режим

Слободен печат

Мицкоски: Нудиме 1.000 решенија за 1.000 проблеми

Слободен печат

Спасовски и Филипче во Куманово: На 15 јули гласајте за сигурно здравство

Слободен печат