Царовска за УБ: ВМРО-ДПМНЕ е неконструктивна и се обидува да го прекрши Уставот - Слободен печат

Царовска за УБ: ВМРО-ДПМНЕ е неконструктивна и се обидува да го прекрши Уставот

Очекував дека ВМРО-ДПМНЕ ќе покаже различна слика и ќе се обиде да предложи луѓе кои се со кредибилитет и се согласно Уставот и законите во државата. Но тоа не се случи. Остануваат неконструктивни и се обидуваат да го прекршат Уставот. Тоа е едно старо ВМРО, кое што никако не може да се реформира, изјави за Утрински брифинг, министерката за труд и социјална работа Мила Царовска.

– За прв пат Македонија вложува во добро организирани тренинзи за ИТ, кои се добро платени работни места. Атрактивни се за младите и догодина ќе ги видиме ефектите од тренинзите кои што директно ќе ги апсорбира пазарот на труд, изјави Царовска за Утрински брифинг.

Прочитајте и...  Мета: Бог да го благослови албанско-американското пријателство

Прочитај повеќе

Харадинај: Германија го симна Косово од Листата на држави за верификација на безбедноста

Слободен печат

Епидемиолози ќе ги пречекаат кинеските туристи кои пристигнуваат во Србија

Слободен печат

Четириесет официјални претставници ќе му поднесуваат извештај на Борис Џонсон за ЕУ

Слободен печат

Џафери го честита изборот на Коњуфца за нов спикер на косовското собрание

Слободен печат

Поради недоволен број на жени, оспорени овластувањата на македонската собраниска делегација во Стразбур

Слободен печат

По повеќе од две години конечно е подготвен планот на Трамп за израелско-палестински мировен процес

Слободен печат

Остави Коментар

4 − one =

Прочитај повеќе

Каталонскиот регионален Парламент му го одзеде пратеничкото место на Квим Тора

Слободен печат

Земјотрес го потресе Иран

Слободен печат

Жртва на „Јавна Соба“: Државата да ги казни тие што ми го нарушија угледот!

Мирослава Бурнс

Њујорк ja потврди позицијата на водечки глобален финансиски центар

Слободен печат

Албанската опозиција бара измени на територијалната поделба на земјата

Слободен печат

Стапуваат на сила препораките и мерките за загадување во Скопје и Тетово

Слободен печат