22 C
Скопје

Tag : вмро

Вести Ви Препорачуваме Скопје

Аеродром кажа „фала“ за бесплатниот пи-ар на ВМРО-ДПМНЕ

Општина Аеродром им се заблагодари на опозициските партии, особено на ВМРО-ДПМНЕ, кои посветуваат минимум две соопштенија и еден прес неделно на оваа општина и ги...
Вести Македонија Слајдер

Мицкоски за танцувањето на здравствените работници во „А1 Арената“: Трагично, декадентно мизерно оро – не можев да поверувам што гледам

Слободен печат
Не можев да поверувам во она што го гледав вчера, на онаа песна која што ја компонирале. Па дури, и не можам на оние луѓе...
Вести Македонија

Mицкоски: Не поддржуваме насилство, бараме на осудените за 27 април одново да им се суди

Слободен печат
Ако го набљудувате случајот на луѓето кои се осудени за тероризам, можеби Македонија е единствената држава во светот со толку терористи во затвор, вели лидерот...
Вести Македонија Слајдер

Мицевски: Господине Џафери, нека ви е со среќа интерпелацијата!

Весна Тодоровска
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја напушти интерпелацијата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и најави нова за спикерот Талат Џафери, затоа што сакал опозицијата...
Вести Македонија

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја напушти собраниската дебата за интерпелацијата на Спасовски

Слободен печат
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ја напушти седницата на која се расправа за интерпелацијата за министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Пратениците од опозициската партија не...
Вести Македонија Слајдер

Зијадин Села: Протестот е скандал, се поддржуваат кукавици

Катерина Блажевска
Запрашан за поддршката што Никола Груевски ја даде за вчерашниот протест, Села со краток одговор: „Тој е во групата на најголемите кукавици!“ Еден протест, дијаметрално...
Вести Македонија

Костадинов: Мицкоски го промени ставот во рок од неколку месеци

Слободен печат
Откако лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави протести под мотото ,,Слобода за уставобранителите”, портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов преку својот фејсбук профил го обвини...
Вести Македонија Слајдер

Шилегов: Не можам да постигнам со работа, за 12 години ВМРО направи пустош во Скопје

Слободен печат
Во гостувањето во Студио 10 градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов говореше за проектите кои тој ги остварил како градоначалник. Како што додаде тој, зеленилото е...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Додека Заев слави, Македонија тагува

Слободен печат
Додека Заев слави, некој некаде во Македонија се разболува од ковид-19, а немаше, ако Заев набавеше вакцини на време. Додека Заев слави, Македонија тагува“, се...
Вести Македонија

Кузеска: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ доаѓаат во Собранието да земат дневници и да не гласаат некој да земе плата

Слободен печат
Јавноста сведочи на заложништво на парламентот и обидите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да ја контролира работата на Собранието, а присуството на двајца пратеници од...