ФОТО | Црвен тепих на „Еми“ наградите: Елегантна „борба“ за пофалба од модните критичари

Фото: Profimedia

Како и секоја година, пред да се стави акцент на актерската, режисерската и другите достигнувања на телевизиската индустрија, во првиот час, целото внимание беше насочено кон гламурозните изданија на славните на црвениот тепих.

Фото: Profimedia

Секогаш оригинална, Ема Корин избра креација на „Миу Миу“ во суптилна нијанса на злато со детали во форма на капа и ракавици. Јара Шахиди блескаше во зелен коктел фустан на „Дио“, додека Михаела Коел прошета во жолт топ и соодветно здолниште на Кристофер Џон Роџерс. Истата живописна нијанса се најде и на елегантниот капут на „Диор“ на Ања Тејлор-Џој. Елизабет Олсен во фустан дизајниран од сестрите Мари-Кејт и Ешли го внесе малку потценетиот гламур на овој настан.

Фото: Profimedia
Фото: Profimedia
Фото: Profimedia
Фото: Profimedia
Фото: Profimedia
Фото: Profimedia
Фото: Profimedia
Видео на денот