• црвен тепих

ГАЛЕРИЈА | Модата на 75. Кански филмски фестивал: Гламур на највисоко ниво

75. Кански филмски фестивал започна вчера, нa 17 мај и ќе трае до 28 мај. Овие неколку денови не очекува ревија на одлични филмови, возбудлива церемонија на награди и моден спектакл. Синоќа фестивалот свечено беше отворен со премиера на филмот „Final Cut“, а на црвениот тепих продефилираа многу познати убавици од светот на кинематографијата и …

ГАЛЕРИЈА | Модата на 75. Кански филмски фестивал: Гламур на највисоко ниво Read More »