Tag : црвен тепих

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

ФОТО: Хали Бери го украде шоуто на Оскарите со својот изглед

Слободен Печат
Пред да се прошета по розовиот тепих, Хали Бери го покажа својот нов изглед објавувајќи фотографија на нејзиниот инстаграм – профил, но нејзината доминација на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Која е Ема Ковач, девојката што го украде вниманието на црвениот тепих во Рим

Слободен Печат
Филмскиот фестивал во Рим, кој годинава се оддржа по 15-ти пат и траеше од 15-ти до 25-ти октомври е еден од најважните настани во филмската...
Вести Ви Препорачуваме Култура Магазин

ПОДГОТВЕНИ ЗА ОСКАРИТЕ: Екипата на „Медена земја“ спремна да блесне на црвениот тепих

Слободен печат
Екипата на „Медена земја“ е подготвена за 92-то доделување на Оскарите, а предмалку споделија и фотографија на Фејсбук. Цел тим е облечен во креации на...
Забава Магазин

Ал Пачино доживеа незгода: Се сопна и падна на црвениот тепих! (ФОТО)

Слободен печат
Некогаш со себе носиш придружба за да не бидеш соло, некогаш за да те разубави, а понекогаш за да те дигне од подот, се пошегуваа...
Забава Магазин

Блејк Лајвли како божица излезена од златната доба на Холивуд! (ФОТО)

Слободен печат
Олицетворение на гламурот на стариот Холивуд беше Блејк Лајвли на свечената проекција на филмот „The Rhythm Section” во Њујорк. View this post on Instagram ‘The...
Забава Магазин

Фустан што ги изнервира Американците: Црвениот тепих не е место за политика

Слободен печат
Американската пејачка и политичка активистка Џој Вила се појави на црвениот тепих на доделувањето на Греми наградите во една многу „патриотска“ комбинација. Позираше пред фотографите...
Забава Магазин

Колку поекстремно, толку повпечатливо: Вака се облекуваа на „Греми“ наназад низ годините (ФОТО)

Слободен печат
Доделувањето на „Греми“ наградите за исклучителен допринес во музиката и дискографијата, кои ги доделува НАРАС, американската Академија за дискографска уметност и наука, се разликува од...
Жена Магазин Некатегоризирано

ОСКАРИ: Историјата на модата на Оскарите преку 10 креации

Слободен печат
Веќе деведесет години, Ноќта на Оскарите – покрај филмовите во конкуренција – е синоним за дизајнерските креации што ги носат ѕвездите во таа важна вечер....
Забава Магазин

Тамара Тодевска водителка на MAC: „Очекуваме спектакл, ја славиме музиката и различноста“

Слободен печат
Живиот пренос на MAC килимот почнува во 19:30, а по него ќе прошетаат повеќе од 400 познати лица од шест земји учеснички: Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Северна...
Вести Ви Препорачуваме Култура Магазин Филм и ТВ

Бројни јавни личности на македонската премиета на „Врба“ на Манчевски (ФОТО)

Слободен печат
Додека во Филхармонија се случуваше официјалната премиера на „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски, истовремено имаше проекции на филмот и во кината „Синеплекс“ и „Милениум“, но...