„Човек Спајдермен“: Се спуштил од зграда од 15 кат бегајќи од пожар (ВИДЕО) - Слободен печат

„Човек Спајдермен“: Се спуштил од зграда од 15 кат бегајќи од пожар (ВИДЕО)

Не сме ни свесни што се можеме да направиме кога животот ќе не стави во некоја незгодна ситуација.

Така, еден жител на зграда во Филаделфија во која избувнал пожар, борејќи се за својот живот, преку терасите се спуштул од зграда која имала дури 15 ката.

Пожарот избил на највисокиот кат околу десет часот навечер, па додека сите станари безбедно се евакуирале, еден од нив ја преспал опасноста.

Потоа, тој излегол на тераса и одлучил на свој начин да ја напушти зградата.

Тој се спуштал по фасадата и терасите како да е каскадер и успеал да се симне на земјата без никакви повреди!

Додека самиот се сминувал од зградата, го снимиле полициските камери од хеликоптер, кој дошол да им помогне на пожарникарите.

Прочитајте и...  Стејт департментот бара Ирак да ги заштити дипломатските институции на својата територија

Сепак, не е познато зошто овој маж избрал вака ризичен начин на спасување.

 

Прочитај повеќе

Во Скопје и Тетово во сила препораките и мерките за заштита од загадување

МИА Агенција

Претседателот на Уставниот суд на средба со американската амбасадорка

Слободен печат

Трамп очекува мировниот план за Блискиот исток да им се допадне на Палестинците

Слободен печат

Во Германија потврден првиот случај на коронавирусот

Слободен печат

За да се изнајми стан, треба да се дадат куп пари и тон документи

Весна Дамчевска

Кумуцакос испрати писмо до ЕК со грчките позиции за заедничка политика за миграција и азил

Слободен печат

Остави Коментар

five + 19 =

Прочитај повеќе

Српскиот државен врв ноќеска на вонреден состанок расправаше за состојбата во регионот

Слободен печат

Малолетничката порнографија виртуелна, жртвите реални!

Мирослава Бурнс

Курсна листа: Еврото денеска со вредност од 61.64 денари

Слободен печат

Вучиќ свикал итен состанок со министрите

Слободен Печат

Републиканците под притисок: Советник има докази против Трамп?

Слободен Печат

Ахмети: Бараме владеење на правото преку ветингот

Слободен печат