-7 C
Скопје

Бухова: Само едно лице со степен на загрозеност од контактите на министерот Спасовски

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) издал едно решение за самоизолација, по пристигната епидемиолошка анкета спроведена за контактите со министерот за внатрешени работи Оливер Спасовски, кој пред два дена објави дека е позитивен на коронавирусот.

– Од епидемиолошката анкета со министерот Спасовски, оценето е дека само за едно лице постои ризик од среден, односно од висок степен на загрозеност, изјави директорката на ДСЗИ Ирина Бухова Сотирова на прес-конференција во Владата.

Прочитајте и...  Дебата за спроведување на новиот Закон за слободен пристап до информации од јавен карактер

Поврзани вести

Си-Ен-Ен: Документите покажуваат – Кина покажувала помал број на заразени отколку што навистина имала

Слободен печат

Претседателот Стево Пендаровски со годишно обраќање во Собранието на 16 декември

Слободен печат

ВИДЕО | Земон: Со евентуалното вето Бугарија гради кинески ѕид помеѓу двете земји

Слободен печат

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ шири хистерија на штета на државата и на граѓаните

Слободен печат

Нова студија: Ковид-19 може да остави последици што можат да се откријат и после неколку месеци

Слободен печат

Протест на ВМРО-ДПМНЕ: Скопје денеска под блокада од 12.30 часот до 14 часот

Слободен печат

Остави Коментар