Боксерите на подготовки во Србија

Македонската боксерска репрезентација се подготвува пред настапот на олимпискиот квалификациски турнир.

Македонската репрезентација составена од боксерите: Гоце Јанески, Јасин Љама и Арсим Етеми под водство на селекторот Хесус Сојет се во Белград каде ќе ги имаат финалните подготвките пред настапот на Олимпискиот квалификациски турнир во Лондон.

Подготовките ќе се одвиваат заедно со српската репрезентација која иста така ќе настапи на турнирот во британската престолнина.

– Ова ќе биде нова убава можност за добри подготовки на нашите репрезентативци заедно со селекцијата на Србија со чија федерација имаме одлична соработка. Нашата репрезентација во Белград ќе остане до 8 март. Два дена подоцна се патува за Лондон каде од 14 март започнуваат квалификациите за Токио 2020 – велат од Боксерската федерација на Македонија

Прочитајте и...  ФИФА го преместува летниот преоден рок

Прочитај повеќе

Садио Мане: Сакам да бидам шампион на теренот!

Слободен печат

И самиот се изненади, неверојатен потег на украински фудбалер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Марино: Белгијците откажаа, и Премиер лигата ќе го направи истото!

Слободен печат

Федерер дели бесплатни совети на Инстаграм, се јави Ѓоковиќ и забавата е загарантирана (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдињо ја плати кауцијата и излезе од затвор

Слободен печат

Бев пред пензија, со цигара во рака и голем стомак, но тогаш ми пријде Антиќ…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Одложена и деветтата трка во Ф1 сезонава

Слободен печат

После Џордан, Коби Брајант е најдобриот

Слободен печат

Реал Мадрид подготвува понуда за Халанд

Слободен печат

Американскиот тенисер открива: Сервисот на Ѓоковиќ е потценет

Слободен печат

Неверојатен предлог, натпреварите од Серија А да се играат само во Рим

Слободен печат

ФИФА го преместува летниот преоден рок

Слободен печат