Благајник си присвоил 2.200 евра

Штипјанецот од МВР е осомничен за проневера во службата.

Штипската полиција поднесе кривична пријава против 24-годишниот С.З. кој од МВР е осомничен за проневера во службата.

Тој бил вработен во Јавното претпријатие „Исар“. Според полицијата, со намера за себе да прибави противправна имотна корист во текот на јануари годинава во две прилики присвоил 135.241 денари. Првиот пат на 22 јануари му биле дадени 26.041 денари за да ги однесе од наплатниот центар во населбата Сењак до благајната на ЈП „Исар“, а во вториот случај, само седум дена подоцна му биле дадени 109.200 денари, кои му биле доверени да го уплати во банка во Штип.

Прочитајте и...  Двајца повредени во сообраќајка кај Ќафасан

Прочитај повеќе

Велешанец (40) пронајден мртов во својот дом

Слободен печат

Тепачка меѓу затвореници во кумановскиот затвор, едниот заврши во болница

Слободен печат

Парични казни за 20 обвинети од Прилеп

Воз се излизга од пругата кај Миравци

Горан Наумовски

Двајца повредени во сообраќајка кај Ќафасан

Горан Наумовски

Во Швајцарија ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Два случаи на семејно насилство во Штип

Кривична за двајца кичевци

Десет струмичани казнети од судот по 3.000 евра за непочитување на забраната за движење

Парична казна за кумановец заради непочитување на самоизолација

Слободен печат

Парични казни за 9 лица од Гостивар – се возеле за време на полициски час

Слободен печат

Стружанец крадец во време на полициски час