Tag : службата

Хроника

Благајник си присвоил 2.200 евра

Штипската полиција поднесе кривична пријава против 24-годишниот С.З. кој од МВР е осомничен за проневера во службата. Тој бил вработен во Јавното претпријатие „Исар“. Според...