Билка која ја убива желбата за никотин – Слободен печат
ЗдравјеМагазин

Билка која ја убива желбата за никотин

Чест проблем кај пушачите е тоа што сакаат да ги остават цигарите, но се плашат дека ќе се здебелат.

Ако сакате да ги оставите цигарите, оваа билка ќе ви биде најдобар сојузник, а покрај тоа, нема да се здебелите, бидејќи таа помага и против дебелеење.

Чест проблем кај пушачите е тоа што сакаат да ги остават цигарите, но се плашат дека ќе се здебелат. Но, нема потреба за грижи. Со оваа билка слободно можете да престанете да пушите, без страв дека ќе се здебелите.

Стевиа е билка од семејството хризантеми, со потекло од Парагвај која со векови се користи како природен засладувач.

Одлична е во борбата против дебелеењето и исто така, ќе ви помогне во лечењето дијабетес и хипертензија, а што е најважно, ја убива секоја желба за никотин.

Таа може да се користи како маска за нега на кожата, затоа што ја храни, затегнува и ја прави мазна.

Стевиа исто така, може да се користи за сузбивање на акни и ефикасно делува против дерматитис.

Таа е достапна во форма на сув лист, зелен и бел прав и во вид на течност. Таа не бара многу, што значи дека може да се засади и во вашиот двор или во саксија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close