Арачиновец во фиока чувал рачна бомба

Основното јавно обвинителство започна истрага против жител на скопското село Арачиново кој е осомничен за кривилно дело неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

Во пријавата од ОЈО до скопскиот Основен суд се вели дека пред два дена при претрес на неговиот дом, во фиока во плакар кој се наоѓал во шупа е пронајдена рачна бомба модел Ф1.

Ценејќи дека се исполнети законските основи, надлежниот обвинител му предложил на судијата на претходна постапка на арачиновецот да му одреди притвор.

Прочитајте и...  На скопски аеродром уапсен 19-годишник, се наоѓал на листата со мерка „апси“

Прочитај повеќе

Тетовка нападната од својата снаа

Слободен печат

Жител на Неготино физички нападнал 20 години помлад сограѓанин

Слободен печат

Прегазен пешак во Чаир, констатирани тешки телесни повреди

Слободен печат

На скопски аеродром уапсен 19-годишник, се наоѓал на листата со мерка „апси“

Слободен печат

Во скопско „бмв” пронајдени мигранти кај тунелите Удово-Демир Капија

Слободен печат

Тешко повредено лице откако возило излетало од патот Чашка-Велес

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат