Александра Заева е матурантка – Слободен печат
Македонија

Александра Заева е матурантка

Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра Заева оваа година е матурантка. Таа на својот Инстаграм профил, пријателите ги почести со преубава фотографија од нејзиното табло.

Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра Заева оваа година е матурантка. Таа на својот Инстаграм профил, пријателите ги почести со преубава фотографија од нејзиното табло.

Ќерката на премиерот Заев, Александра е четврта година во средното училиште „Јане Сандански“ во Струмица.

Во јавноста се уште не е познато каде таа ќе го продолжи своето школување и дали ќе тргне по стапките на нејзиниот татко.

Александра е активна на социјалните мрежи и таа често знае да објави слики од нејзиното семејство и нејзините патувања со нејзиниот дечко.

Пред неколку месеци таа беше манекенка на ревијата во Струмица за лицата со попреченост.

Александра е постарата ќерка на Зоран и на Зорица Заеви, кои се родители и на синот Душко. Премиерот и неговата сопруга на 30 септември годинава прославија 23 години брак.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close