24 C
Скопје

Актерката префрлена во болница по сообраќајната несреќа: Автомобилот заврши на покрив (ВИДЕО)

Американската актерка Хелен Хант (56) итно била префрлена во болнца по сообраќајната несреќа во Лос Анџелес, во која нејзиниот автомобил се превртил од силата на ударот.

Оскаровката, како што наведуваат странските медиуми, била во колата во моментот на несреќата, односно кога од страна нејзиниот автомобил го удрил друг автомобил.

На видеото кое го објави порталот TMZ се чини дека актерката мислела дека нејзиното возило имало првенство на минување на раскрсницата.

Порталот објави и дека актерката е префрлена во болница каде се пожалила на болки. Била свесна и во стабилна состојба кога ја одвела колата на Итна помош. Се уште не се знае во каква состојба е возачот на другиот автомобил.

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Остави Коментар