Актерката Јана за првпат го покажа синот Ненад, кој го доби името по неговиот славен дедо! (ФОТО)

Фото: Инстаграм

Инаку познатата актерка моментално живее во Романија, каде што настапува нејзиниот сопруг – кошаркарот Андрија Бојиќ.

Младата македонска актерка Јана Стојановска во септември првпат се оствари во улогата на мајка, кога на свет го донесе синчето Ненад, а деновиве за прв пат покажа како изгледа и објави негова фотографија на социјалните мрежи.

Инаку, Јана се породи во седмиот месец од бременоста во Романија каде што живее со нејзиниот сопруг, Андрија Бојиќ кој е кошаркар по професија.

Јана на своето синче го даде името Ненад, по нејзиниот починат татко, aктерската легенда Ненад Стојановски.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jana Stojanovska (@jana__100janovska_cherenko) on

e

Видео на денот