2 C
Скопје

Акција за чистење на отпадот кај Центарот за зависности

Општина Кисела Вода во соработка со невладините организации ХОПС и „Доверба” спроведе голема акција за расчистување на отпадот одложен кај Центарот за зависности.

– Сезонските работници на општината извршија целосно расчитување на комуналниот отпад, додека членовите на невладините организации го исчистија медицинскиот отпад, соопшти прес-службата на Општина Кисела Вода.

Во соопштението се наведува дека локалната самоуправа продолжува со редовните активности за одржување на јавните површини на својата територија.

Прочитајте и...  Станкоски: Прилепскиот комбинат е подготвен за откуп, сѐ зависи од потпишувањето на договорите со кооперантите на „Далија табак"

Поврзани вести

Израел собори дрон од Либан

Слободен печат

Најпосакуваната професија на пазарот: Колку заработуваат ИТ експертите?

Слободен печат

ЛГ планира да го напушти производството на паметни телефони

Слободен печат

Симболична забрана на нуклеарни арсенали, без велесилите со атомски бомби

Митко Билјаноски

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Руски научник открива: Еве колку време после вакцинацијата е потребно да се развие имунитет

Слободен печат

Остави Коментар