Акција за чистење на отпадот кај Центарот за зависности

Општина Кисела Вода во соработка со невладините организации ХОПС и „Доверба” спроведе голема акција за расчистување на отпадот одложен кај Центарот за зависности.

– Сезонските работници на општината извршија целосно расчитување на комуналниот отпад, додека членовите на невладините организации го исчистија медицинскиот отпад, соопшти прес-службата на Општина Кисела Вода.

Во соопштението се наведува дека локалната самоуправа продолжува со редовните активности за одржување на јавните површини на својата територија.

Прочитајте и...  Сончево со мала умерена облачност

Прочитај повеќе

Милошоски: Заев не бил само премиер, туку и Врховен судија (ВИДЕО)

Слободен печат

Од идниот викенд во Градскиот парк продавачи само со дозвола

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе финансира половина од трошоците за изградба на нова енергетска фасада во домовите

Слободен печат

Три лица загинаа при експлозија на плинска боца во Романовце

СДСМ: По 30 години, лани за прв пат во државата почнаа да се градат целосно нови мостови

Слободен печат

По грешка пуштени 23 патници од крузерот во Јапонија

Слободен печат

Остави Коментар

пет + деветнаесет =

Прочитај повеќе

Штетно е кога двајца „чауши” во еден ресор одат контра, им порачуваат земјоделците на Трипуновски и Димковски

МИА

Само 30 отсто од Бугарите си ги мијат забите

Слободен печат

Најмалку седуммина загинати во земјотресот од 5,7 по Рихтер на турско-иранската граница

Слободен печат

Кинескиот гигант има најмногу 5G договори во Европа

Слободен печат

Јужна Кореја прогласи највисок степен на опасност од Ковид-19

Слободен печат

Милошоски најавува нова „бомба“ за Заев

Слободен печат