АФЕРА ИБИЦА: Индустријата на филмови за возрасни профитира од скандалот на Штрахе

Корупциската афера Ибица, поради која лидерот на Партијата за слобода (ФПО) Хајнц-Кристијан Штрасе мораше да поднесе оставка, и предизвика политички земјотрес кој ја растури владата на Себастијан Курц, беше многу актуелна на социјалните мрежи и речиси цела австрија ги имаше вперено погледите во овој настан.

Сега, по подолго време, индустријата за филмови за возрасни сними порно-фил на основа на тој скандал.

Зад новото видео стои автстрискиот порнографски продуцент „ОеКМ“, а првиот човек на таа куќа Томас Јаниш вели дека филмот е „еден од најуспешните во изминатите години“.

Тој додаде дека на идејата дошол брзо по обелоденувањето на аферата Ибица.

– Млада, убава жена-олигарх, која со сите средства сака да дојде до своите цели е интересна тема – смета тој.

Во вистинската афера Ибица, Штрахе падна во мамката на една мрежа на луѓе која му ја уништија политичката кариера. Тие искористија една девојка која тврдеше дека е внука на руски милијардер, на која Штрахе ѝ побара финансиска поддршка за неговата партија, а за возврат ѝ нудеше државни работи. Целиот состанок тајно беше снимен со камера.

Прочитајте и...  ОВАА ОПШТИНА има најголема излезност до 19 часот, дури 65,25 отсто

Прочитај повеќе

ОБСЕ/ОДИХР: Предвремените парламентарни избори генерално добро спроведени

Слободен печат

Загрижувачка ситуацијата во Србија: Нови 383 случаи на коронавирус, 13 лица починаа

Слободен печат

Спасовски: Прашање на политички проценки и договарања е дали СДСМ ќе коалицира со ДУИ

Слободен печат

Германија ги заострува мерките: Ќе се забранува патување во и надвор од погодените области

Слободен печат

Азербејџанскиот претседател го разреши од функција министерот за надворешни работи поради конфликтот со Ерменија

Слободен печат

Макрофинансиска помош од 80 милиони евра од ЕУ за С. Македонија за борба со Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Годишни одмори и затворени граници: Италијанците сакаат на Малдиви, Шпанците во Италија

Слободен печат

Почна кампањата за помош на медицинските сестри кои работат во ковид центрите

Слободен печат

Путин: Поради пандемијата Русија влезе во длабока криза, но одговорот беше соодветен

Слободен печат

Нови 94 случаи со Ковид-19 во последните 24 часа, починаа осум лица

Слободен печат

Фејсбук соочен со одлуката на Европскиот суд за правда, ќе ги разгледува последиците

Слободен печат

„Сименс“ најави: Околу 140 илјади работници ќе работат од дома

Слободен печат