Адвокатите ја активираа клаузулата на Гризман (ВИДЕО) – Слободен печат
СпортФудбал

Адвокатите ја активираа клаузулата на Гризман (ВИДЕО)

Конечно доаѓаат нови информации, адвокатите на Антоан Гризман ја плаќаат ослободителната клаузула да се комплетира трансферот во Барса.

Адвокатите на францускиот фудбалер Гризман како што најавија, тоа и го направија, депозит од 120 милиони во просториите на „Ла Лига“ и ја активираа откупната клаузула за трансфер на напаѓачот на „Камп Ноу“ ова лето.

Се користи опцијата од договорот и така се создадоа услови за решавање на двомесечната сага околу иднината на светскиот шампион.

Нареден потег се очекува официјалниот потпис на Французинот со Барселона на пет години, а тоа го очекуваме во наредните денови.

Без сомнение со доаѓањето во каталонскиот гигант, ќе бидеме сведоци на едно фантастично напаѓачко трио со Лионел Меси и Луис Суарез.

Гризман минатата сезона за „јорганџиите“ во најсилното шпанско фудбалско првенство имаше учинок од 37 натпревари и 15 голови.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close