Ѕирнете во луксузниот дом на Новак и Јелена Ѓоковиќ проценет на 9 милиони долари (ФОТО)

Ова удобно катче како од соништата е идеален простор за повеќечлено семејство.

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во 2017 година купи фантастичен дом со прекрасен поглед на океан.

Новак Ѓоковиќ пред две години купи луксузен стан со поглед на плажата во Мајами, каде таа година требаше да учествува на турнеја.

Овој неверојатен објект се наоѓа во стамбениот комплекс „Eighty Seven Park“ на обалата на Мајами Бич. Совршено е за семеен живот. Има три спални соби, три бањи… Прозорите се од подот до плафонот и Ноле со семејството може да ужива во спектакуларниот поглед на Атланскиот океан, заливот, паркот и градот. На располаѓање им се и два приватни базени, спа центар, сауна, фитнес центар, бар…. Комплексот го проектираше славниот архитект Ренцо Пјано.

Прочитајте и...  Свежа кожа - ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

– Бев воодушевен со неверојатна услуга, ексклузивниот пристап до паркот, панорамскиот поглед на копното и морето… Моето семејство ќе има совршен живот овде. Воодушевен сум од дизајнот на оваа зграда, изјави Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ овој стан го чинел 8,9 милиони долари.

Квадратурата на становите во комплексот се движи од 130 до 650 квадратни метри.

Цените се движат од 1,6 до неверојатни 45 милиони долари за пентхаус.

профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа
профимедиа

 

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат