ЖРК Пелистер прими 50 голови во Челинџ купот!

По договор на двата клуба двомечот од третото коло во европскиот Челинџ куп се игра во Србија, а веќе уште по првиот натпревар се знае патникот во наредната фаза.

Македонскиот женски ракометен клуб Пелистер загуби убедливо од Зајечар со резултат 50:20 (26:7), па така се очекува реваншот в сабота да биде само чиста формалност.

На денешниот натпревар битолчанки кои не поведоа ниту еднаш водеа рамноправна битка барем во првите 10. минути.

Најпрвин израмнија преку Белевска на 1:1, па намалија на 3:2 и 5:3, а потоа на теренот како да играше само една екипа. Српскиот претставник направи голема серија од 12:1 што се покажа како клучно за дебаклот на ЖРК Пелистер.

Прочитајте и...  Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Во редовите на битолската екипа Моника Талевска шестпати се запиша во листата на стрелците, два помалку запиша Драгана Милосављевиќ. На спротивната страна 12 погодоци беа дело на Јана Милошевиќ, а 10 забележа Јована Богојевиќ.

Прочитај повеќе

Фудбалерите на Барса ќе бидат тестирани за коронавирус пред влезот во Италија!

Слободен печат

Арсенал од шок во 50 секунда до триумф против Евертон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Потребни ни беа три тројки за да имаме подобар резултат

Слободен печат

Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Слободен печат

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат

Остави Коментар

15 − 3 =

Прочитај повеќе

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат