15 C
Скопје

Запрен на автопат за прекршок, па приведен поради агресивност кон полицајци

Приведениот бил задржан во полициска станица во Тетово за целосно расчистување и документирање на случајот. 

Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен прекршок. Настанот се случил околу 12.30 часот.

Полицајци при СВР Тетово го привеле 37-годишниот скопјанец  Г.Н., кој во близина на клучката за тетовско Горно Седларце, управувајќи патничко моторно возило „крајслер” со скопски регистарски ознаки направил сообраќаен прекршок, а откако бил запрен, агресивно се однесувал кон полициските службеници, информира портпаролот Марјан Јосифоски.

Приведениот бил задржан во полициска станица во Тетово за целосно расчистување и документирање на случајот. 

Поврзани вести

Уапсени двајца чаирчани кои со пиштоли се заканувале на жител на Топанско Поле

Маја Терзиова

Кривична пријава за инспектор кој поради несовесно работење го оштетил буџетот на МВР

Слободен печат

Приведен велешанец кој физички ја нападнал сопругата

Слободен печат

Измамена кумановка, платила 810 евра за наводен паричен надоместок

МИА Агенција

Скопјанец шетал со мачета во полициски чаc

Горан Наумовски

Полицијата истражува физичко насилство над дете снимено и објавено на социјалните мрежи

МИА Агенција

Остави Коментар