18 C
Скопје

Tag : агресивност

Хроника

Запрен на автопат за прекршок, па приведен поради агресивност кон полицајци

МИА Агенција
Полицајци вчера на автопатот Тетово-Гостивар привеле жител на Скопје поради агресивност, откако претходно го запреле за да му укажат дека сторил сообраќаен прекршок. Настанот се...
Забава Магазин Магазин слајдер

Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина зборува за агресивноста на кучињата

Ј.К.Д
Многу често го слушаме изразот агресивно куче, но што е навистина агресивно куче? Што е агресивност? Зошто се појавува? За „Слободен печат“ објаснува Анета Николова,...