17.8 C
Скопје

Tag : прекршок

Вести Хроника

168 сообраќајни прекршоци во Скопје

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Вести Хроника

152 сообраќајни прекршоци во Скопје, 12 санкционирани возачи на мотоцикли

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (09.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Вести Хроника

Парични казни за седум лица од Скопје обвинети за непочитување на полицискиот час​​

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот суд поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно седум лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи...
Вести Хроника

198 сообраќајни прекршоци во Скопје, 52 за брзо возење

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (07.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Вести Хроника

160 сообраќајни прекршоци во Скопје, 76 за брзо возење

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Вести Хроника

143 сообраќајни прекршоци во Скопје, 18 за брзо возење

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Вести Хроника

27 прекршувања на забраната за движење, 306 санкции за неносење маска

Слободен печат
Од 00.00 часот до 04.00 часот (26.05.2021) констатирано е дека 27 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (25/26.05.2021) пак,...
Вести Хроника

305 санкционирани возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден (11.05.2021) спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите...
Вести Хроника

18 прекршување на забраната за движење, 441 санкции за неносење маска

Слободен печат
Од 23.00 часот (11.05.2021) до 05.00 часот (12.05.2021) констатирано е дека 18 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (11/12.05.2021)...
Вести Хроника

15 прекршување на забраната за движење, 449 санкции за неносење маска

Слободен печат
Од 23.00 часот (10.05.2021) до 05.00 часот (11.05.2021) констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (10/11.05.2021)...