Запознајте се со Хеиди, манекенката на која и излезе градата во Кан (ФОТО+ВИДЕО)

Ова е моделот од Косово, Хеиди Луштаку, која веќе со години стои силно во светот на меѓународната мода и убавина. Таа кариерата како модел ја започна на 13 годишна возраст, но нејзиниот вистински успех пристигана по учеството на “Мис Швајцарија 2013“.

Хеиди деновиве беше на главната страницa од францускиот весник “Closer”. Таа ова лето се појави во Филмскиот фестивал во Кан, но Хеиди го привлече внимание по нејзиното секси појавување, пренесува Експрес.

Луштаку која беше поканета на 72-та едиција на Фестивалот, од фрацускиот весник беше нарекувана Турчинка. Но таа е од Косово и сопруга на познатиот боксер и досегашен шампион на Европа, Робин Красниќи.

Хеиди на оваа церемонија се појави со прозирен фустан, па додека позираше пред камерите на нејзе и излезе едната града.

Прочитајте и...  Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Вообичаено во овој фестивал се случуват вакви нешта, но по се изгледа ова година редот и беше на Хеиди. Минатата година истиот проблем и се случи на француската актерката Софија Марцеау и на мексинската атерка Патрисиа Контререас.

За време на одржувањето на Фестивалот во Кан, видео со деколтето на Хеиди објави и францускиот весник Фигаро.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат