Вселенскиот патријарх Вартоломеј му испрати честитка на новиот премиер Ковачевски

Вселенскиот патријарх Вартоломеј / Фото: МИА

Неговата Божествена Сесветост, Патријархот Вартоломеј испрати пораки со честитки од името на Вселенската Патријаршија до новоизбраниот македонски премиер Димитар Ковачевски.

Неговата Сесветост на Ковачевски му посака плодотворна и успешна служба

Видео на денот