Возач удрил во пешак и избегал од местото на несреќата

Фото: МИА

Подоцна полицијата го нашла возилото.

Дваесет и двегодишно лице било повредено откако во него удрил возач на автомобил марка „БМВ”, кој потоа се оддалечил со возилото од местото вчера на улицата „Иво Рибар Лола” во Тетово. Подоцна полицијата го нашла возилото.

колу 18.45 часот на улица „Иво Лола Рибар” во Тетово, патничко моторно возило „БМВ” со тетовски регистарски ознаки, кое го управувал 66-годишниот тетовец М.А. удрило во 22-годишниот тетовец Т.Д. и го напуштило местото. Набрзо потоа возилото било пронајдено. Повредениот  пешак пренесен е во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Увид извршила екипа од Сeкторот за внатрешни работи Тетово.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот