• несреќата

Воз излетал од шините во Монтана, најмалку тројца загинати

Најмалку три лица загинаа, а неколку патници се повредени кога патнички воз на американската железничка компанија „Амтрак” вчера излета од шините во северната централна држава Монтана, соопшти денеска претставник на локалниот шериф, пренесува Ен-Би-Си. Службеникот изјави дека има повеќе повредени, но оти конечниот број сè уште не е познат. Причината за несреќата сè уште не е …

Воз излетал од шините во Монтана, најмалку тројца загинати Read More »