Вкусна и брза салата од боранија (РЕЦЕПТ)

Подгответе ја оваа вкусна и брза салата од боранија.

Состојки:

500 грама млада боранија

100 грама моркови

200 грама кисела павлака

300 грама мајонез

Малку лук, магдонос, копар, лимон и сол

Подготовка:

Исчистете ја боранијата, пресечете ја на половина и варете ја во солена вода заедно со морковите, околу 30 минути додека добро да омекне. Прецедете ја водата од боранијата и оставете ја добро да се излади.

Во сад измешајте ги павлаката, мајонезот, ситно исецкан магдонос, лук, копар и сок од еден лимон.

Целата смеса измешајте ја добро и прелијте ја врз боранијата, посолете по вкус и послужете.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат