вкусна Archives - Слободен печат

Tag : вкусна

Здравје Магазин

Чорба од лук, ем вкусна ем најдобар антибиотик

Слободен печат
Специјалитетот чорба од лук на голема врата се врати во мода, заедно со фосирањето на здрав живот. Мааната е во тоа што ако само еднаш...
Еспресо Храна

Вкусна и брза салата од боранија (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Подгответе ја оваа вкусна и брза салата од боранија. Состојки: 500 грама млада боранија 100 грама моркови 200 грама кисела павлака 300 грама мајонез Малку...
Еспресо Храна

Сочна и вкусна: Пита со праски и суво грозје (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Праските се сега најубавото овошје, а ако од нив направите пита, сите ваши сетила ќе уживаат во неа. Потребно ви е: – 1/2 килограм тенки...
Еспресо Жена Магазин Храна

Брз оброк за љубителите на пицата: Пица салата – неодоливо вкусна (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Љубителите на пицата ќе бидат воодушевени од овој превкусен поинаков начин на уживање во нивното омилено јадење. Пица салатата се подготвува лесно и брзо, вкусна...
Еспресо Храна

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете брз десерт кој ќе ги задоволи сите ваши сетила… Состојки: -250 грама кекси -80 грама путер или маргарин Бел крем: – 200 грама бело...
Еспресо Жена Магазин Храна

Десерт кој се прави за 10 минути: Вкусна и брза торта за ненајавени гости (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Сите љубители на баунти чоколадцата сега можат да уживаат во баунти колачот, чија подготовка е брза и лесна. Идеален е кога ќе ви дојдат ненајавени...
Еспресо Жена Магазин Храна

Вкусен и сочен викенд ручек: Пица од компири со пршута (ВИДЕО)

Слободен печат
Кога времето е пријатно за шетање, никој не сака да поминува долги часови во кујната за да готви, но сепак секој сака да ужива во...
Еспресо Жена Магазин Храна

Лапни, голтни: Монте – Неодоливо вкусна торта која не се пече (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Трислојна кремаста Монте торта која само чека да ја послужите со шолја кафе… Потребни состојки: Бисквити 1 л млеко 100 г скробно брашно 100 г...
Еспресо Храна

Вкусна овошна тестенина со мед, банани и ореви

Слободен печат
Тестенината не мора само да се подготвува со сосови и месо, туку може да се јаде и со овошје и ореви.   Потребно ви е:...
Еспресо Храна

Чудо од чоколадо: Брза, едноставна и вкусна посластица која ќе ве воодушеви

Слободен печат
Чудото од чоколадо е кремаста и вкусна посластица која ќе ги воодушеви и најпребирливите љубители на благо. За подготовка не ви треба повеќе од половина...