7.9 C
Скопје

Tag : салата

Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

За тие кои сакаат лесно да ослабат: Салата која треба да ја замени вашата вечера!

Слободен печат
Целерот е намирница која ја обожаваат сите оние кои внимаваат што јадат, а ние ви нудиме одлична салата која треба да ја замени вашата вечера,...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одморете од месото: Направете ја оваа превкусна Попај салата!

Слободен печат
Одморете го вашето тело од масните и празнични трпези, исклучете го месото на неколку дена од менито и полека прејдете на полесните оброци… За ручек...
Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Албанска кујна – Салата со риба (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Албанската кујна е спој на многу традиционални рецепти богати со зеленчук и квалитетно месо. Близината на морето исто така има големо влијание врз албанската кујна...
Магазин Магазин слајдер Храна

Во зависност од преливот и салатата може да биде нездрава храна

Слободен печат
Дури и самиот збор „салата“ асоцира на здравје, па поради тоа често во неа додаваме различни состојки, без да обрнеме внимание на порциите, калориите и...
Магазин Магазин слајдер Храна

Идеја за брз и здрав ручек: Зелена салата со кулен

Слободен Печат
Доколку сѐ уште не сте се одлучиле што да направите денес за ручек, еве интересна идеја! Станува збор за многу брза салата со кулен или...
Магазин Магазин слајдер Храна

За сите со префинет вкус – Салата со модар патлиџан

Слободен печат
Пробајте ја оваа одлична салата со модар патлиџан…   Состојки: 5 модри патлиџани 200 грама ореви 200 грама сусам 5 чешниња лук 1 лажица сенф...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Докторите ги советуваат жените да ја јадат оваа салата!

Васко Спасоски
Докторите тврдат дека секоја жена би требало да јаде салата од пиперка и лук или рендани моркови и лук. Тоа ќе ѝ обезбеди здравје, виталност...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нова идеја за ова попладне: Кремаста и лесна пилешка салата – Нема да можете да престанете да ја јадете! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Совршена лесна летна салата која може да ви биде оброк или ужинка, а се подготвува многу брзо. Потребни состојки: – 300 гр пилешко филе –...
Вести Македонија

Сведок за „27 април“: Во салата ги тепаа пратениците

Горан Наумовски
Судењето за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието продолжува на 15 мај годинава, кога треба да бидат сослушани сведоците Стефан Младеновски и Весел...
Магазин Магазин слајдер Храна

Јадете барем една порција салата дневно: Здравите навики се многу важни!

Слободен печат
Пролетта е совршено годишно време за да почнете со „пролетно генерално чистење на организмот“. Затоа е најдобро да го искористите свежиот зеленчук, со кој можете...