Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Вчера во текот на попладневните часови  кај стариот градски „Зелен пазар“ во Виница, претходно паркирано товарно возило „застава“ без регистарски ознаки се придвижило и удрило во две лица.

Притоа, од здобиените повреди на местото починала 47-годишна струмичанка, додека едно машко лице било пренесено во Медицинскиот центар Кочани за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од полициската станица Виница.

Прочитајте и...  До темел изгоре куќа на старица од Крива Паланка

Прочитај повеќе

Да се јавиш да пријават дефекти нашите да нема струја: Нови три „бомби“ од разговори меѓу Јанушев и Јанакиески

Слободен печат

Австрија бележи пад на бројот на невработени

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Лаима Андрикиен: ОДИХР ги оценува, не се меша во организирањето на изборите

Царовска: Ќе биде надминато прашањето со царинските стапки за странските инвеститори

Слободен печат

Објавен црвен метеоаларм: Силно невреме ја погоди Хрватска

Слободен печат

Денес ветровито, од утре сончево и пораст на температурите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мемоарите на Мери Трамп: Измамите му се начин на живот на Доналд Трамп

Слободен печат

Брима Галуп го демантира Горан Момировски: Не е точно дека не сме спровеле анкета

Ана Анастасовска

Сите болни од туберкулоза во државата се хоспитализираат во болницата во Лешок

Слободен печат

EK: ЕУ да се подготви за подлабока економска криза

Слободен печат

Анкета: Третина од Британците не би се вакцинирале против коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Гласањето нема да биде помалку безбедно од било која друга нормална активност која ја вршиме секојдневно (ВИДЕО)

Слободен печат