ВИДЕО+ФОТО | Ивкова слава: Роденденот на Лила по долгото славење – заврши, а водителката на 50 години изгледаше посекси од кога било!

Фото: Принтскрин / Instagram

Вчера, нашата познатата водителката и инфлуенсерка Лила го прослави  својот роденден. За годините не се прашува една дама, а на првата роденденската торта – џиновски бургер светкаше бројот 18. Лила е полнолетна.

Први кои ја изненадија се нејзините соработници од еден познат скопски ресторан, нејзиниот менаџер Спасе и долгогодишниот пријател на водителката, новинарот Зоран Василевски, познат како Зоки Фаци. Тоа беше само предроденденско изненадување за Лила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)


Роденденот на Лила продолжи и вечерта на нејзиниот ден, 15 октомври во еден скопски ресторан. во кругот на нејзините најблиски пријатели. На родендеската прослава беше присутен и нејзниот син – единец Филип кој славеше и пееше заедно со неговата мајка.

Фото: Принтскрин / Instagram
Фото: Принтскрин / Instagram
Фото: Принтскрин / Instagram

Лила како и секогаш беше совршено стилизирана. Водителката беше облечена во црн елегантен фустан со голем шлиц и интересен детаљ – големо златно срце кое наликување на брош, но беше дел од самата креација. Изгледот водителката го заокружи со едноставна фризура со влажен изглед и богато ланче – чокер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)


Официјалната роденденска торта на Лила беше украсена со многу слатки ѕвезди и овошје. Ресторанот беше декориран со многу балони и свежо цвеќе. Лила доби бројни подароци и прекрасни букети цвеќе од гостите кои присуствуваа на прославата.

Фото: Принтскрин / Instagram

15 ти Октомври…беше и остана мојот најсреќен ден, мојот роденден. Надвор беше студено и врнежливо но во мојата душа како и секогаш имаше сонце затоа што бев опкружена со драги и блиски луѓе. И ќе ме прашате сега колку години имам ?! Ги имам сите ! И сите ми требаат, секој ден и секој момент ! И сите се мои, и ни една никому не давам !!! 50 се, најубави ми се! Уште многу имам само дај боже да бидат слични на овие и само здравје да дава господ. Фала на сите што дојдоа што ми се со мене години наназад, поддршка, љубов и разбирање, стои во описот на објавата на Лила со роденденската торта.

(ВИДЕО+ФОТО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЛИЛА: Џиновски бургер наместо торта и 18 свеќички

Видео на денот