ВИДЕО: Скандал во Собранието, пратеник од ДУИ дивее, пцуе и ја крши опремата

Фото: принтскрин

Пратеникот Арбер Адеми од ДУИ, кој е и претседател на Комисијата за европски прашања, денеска дивееше во Собранието, пцуеше и со предмети фрлаше низ собраниската сала и кон пратениците.

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Миле Лефков објави снимка од агресивното однесување на Адеми, кој е и поранешен министер за образование. На снимката се слуша како пратениците му викаат „Кај се наоѓаш“ додека тој со тацна фрла и ја крши собраниската опрема.

„Понижување, насилство и навреди во Собрание! Македонија наместо Европа стана див запад со „каубоите“ од власта“, напиша пратеникот Лефков.

Видео на денот