ВИДЕО: Силна експлозија во Јемен, најмалку двајца загинати

Експлозија во Јемен/ Фото Twitter Screenshot

Најмалку две лица загинале во силна експлозија на автомобил -бомба во пристанишниот град Аден во јужен Јемен, пренесува Ројтерс.  

Британската агенција, повикувајќи се на извор во безбедносните служби, наведува дека гувернерот на Аден бил блиску до местото на експлозијата, но дека тој преживеал. 

Видео на денот