ВИДЕО | Падна од бина и силно ја удри главата: Шемса Суљаковиќ се огласи по незгодата

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Познатата пејачка Шемса Суљаковиќ доживеала незгодата на настап кога паднала од бина и си ја удрила главата.

Публиката во швајцарскиот град Шлирен, во клубот „Хенодик“, која вчеравечер ја забавуваше легендарното дуо Шемса Суљаковиќ и Кемал Маловчиќ, беше сведок на немил настан.

Пејачката на еден од своите концерти направила одлична атмосфера. Публиката пеела со неа во глас, а токму тоа ја понело Шемса, па започнала да им е приближува и да се весели со нив при што во еден момент изгубила тло под нозе.


На социјалните мрежи се појави видео од незгодата на кое се гледа како пејачката паѓа од бина и удира со главата во неа.

„Сцената е мала, а се граничи со минијатурна, декоративна ограда. Не обрнав внимание. Всушност, не ја ни видов. Додека пеев, за да бидам поблиску до посетителите се закачив за ограда. Плашејќи се да не паднам со лице, скокнав и се најдов на задникот, а потоа се превртив во шега, се исмејував на своја сметка пред публиката и продолжив со пеењето по првиот пад во целата моја кариера. Ете, се приклучив и јас на групата пејачи „падавичари“. Не е тоа некоја висина, „слетувањето“ беше безболно – изјави пејачката за босанските портали.

„Сега само чувствувам болка во рамото и задниот крај на ‘рбетот. Ставав мраз. Утре патувам за Шведска, од каде што дојдов во Швајцарија. Се ќе биде во ред, со Божја помош. Ви благодарам за грижата, а исто така и на оние кои набрзина ставија сè на социјалните мрежи. Нека се здрави и среќни како што беа кога настапував. Тие се одлична публика и навистина ме сакаат“ – изјави Шемса која и покрај несреќата се чувстува добро.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот