ВИДЕО | Масовна тепачка меѓу малолетници во Дебар Маало

Фото: Скриншот, Твитер

Вчера се случи масовна тепачка меѓу малолетници во скопската населба Дебар Маало. Првично, се појавија неколку снимки од тепачката на социјалните мрежи, а потоа информацијата ја потврдија и од Министерството за внатрешни работи.

„На 23.9.2022 во 23.50 часот во СВР Скопје, Р.М.(44) од Скопје пријавил дека околу 22.00 часот на ул.„Орце Николов“, во близина на сендвичарница, четири малолетнички, по вербална расправија, физички ја нападнале неговата малолетна ќерка. Според пријавеното, причина било претходно недоразбирање околу нарушени другарски односи на училиште. Полициски службеници излегле на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот“, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Видео на денот