17.8 C
Скопје

ВИДЕО | Лекарите ѝ дале само 2% шанси да преживее: 30-годишна учесничка на „American’s Got Talent“ го помести жирито од место

Пред неколку дена во шоуто „America’s Got Talent“, 30-годишната учесничка Џејн Марцевски го воодушеви жирито со својот глас, а нејзината потресна, тажна, но инспиративна приказна ќе ве расплаче…

Џејн, со уметничкото име „Nightbirde“ на шоуто ја претстави и испеа својата оригинална песна „It’s OK“. Како што раскажа, токму таа песна ја опишува последната година од нејзиниот живот, во која се бори со рак на белите дробови, ‘рбетот и црниот дроб. Лекарите ѝ рекле дека има само 2% шанси да преживее, но Џејн била оптимист.

youtube
Принтскрин / Youtube

Важно е секој да знае дека сум многу повеќе од лошите работи што ми се случуваат… Два проценти не е нула. Два проценти се нешто“, истакна девојката.

Нејзиниот настап го воодушеви жирито

Знаете, имаме многу пејачи, но кога мислам на автентичноста… Тоа не може да се опише, тоа едноставно можеш да го почувствуваш, те возбудува. Ми се чини дека ова е најавтентичното нешто што го имам слушнато оваа сезона“, ѝ рече Хауи Мандел по настапот.

Софија Вергара се согласи со него. „Беше неверојатно. Беше моќно, беше искрено. Мислам дека си неверојатна“, рече Вергара.

Хајди Клум додаде дека Џејн ја наежила со нејзиното пеење, а и Сајмон Кауел имаше само пофални зборови.

youtube
Принтскрин / Youtube

Твојот глас е воодушевувачки. Апсолутно воодушевувачки. Сосема се согласувам со она што Хоуви го рече за автентичноста. Имаше нешто во таа песна и во тоа колку лежерно ни раскажа низ што минуваш“, ѝ рече тој.

Не можете да чекате животот да престане да биде напорен за да одлучите да бидете среќни“, одговори Џејн.

Потоа, Сајмон го притисна златното копче и ја испрати во полуфиналето на натпреварот, заслужено!

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар