ВИДЕО: Детали за страшната трагедија во Берлин

германија убиство полиција
Пронајдени пет тела во куќа во близина на Берлин / Фото: EPA-EFE/FILIP SINGER

Петте тела кои синоќа беа пронајдени во Берлин се на семејство со три деца. Меѓу жртвите се двата родители на возраст од околу 40 години и нивните три ќерки, на возраст од 10, 8 и 4 години, соопшти германската полиција.

Како што велат од полицијата, жртвите имале рани од огнено оружје, како и неколку убодни рани.

Соседите го пријавиле случајот во полиција откако забележиле дека семејството го немало неколку дена. Тие забележале дека семејството не го шета кучето, како и дека децата не си играле во својот двор, нешто што го правеле често.

Родителите биле наставници, а тие поради ковид случај биле во карантин.

Наводно, еден од соседите пред неколку дена чул пукање, но не бил сиугрен за што се работи.

СТРАВОТНО: Во Берлин најдени пет мртви тела меѓу кои на три деца

Видео на денот