СТРАВОТНО: Во Берлин најдени пет мртви тела меѓу кои на три деца

Во близина на Берлин, кај местото Кенигз Вустерхаузен, пронајдени се пет мртви тела, помеѓу кои и телата на три деца, пренесуваат германските медиуми. Како што информира портпаролот на тамошната полиција, денеска претпладне, во куќа, биле пронајдени пет тела, откако полицијата извршила претрес по добиена дојава од соседите. Постојат сомнежи дека станува збор за убиство. Во … Продолжи со читање СТРАВОТНО: Во Берлин најдени пет мртви тела меѓу кои на три деца