Виц на денот: Вага

Застанува Трпе да се измери на вага и го вовлекува стомакот.

– Тоа нема да ти помогне – му вели Трпана.

– Помага, помага. Инаку не можам да ги видам бројките.

Прочитајте и...  Опозицијата бара надзорна расправа за „Еуростандард банка“

Поврзани вести

Сузан Сарандон открива: Шер ја доби мојата улога затоа што спиеше со продуцентот!

Слободен Печат

Чешка со нов црн рекорд: Речиси 15.000 новозаразени, од денеска нови мерки стапуваат на сила

Слободен печат

Вечерњи лист го анализира спорот со Бугарија: „Македонците не постојат, тие се производ на инженерингот на Тито“

Слободен печат

Заразените со ковид-19 не можат да ги почувствуваат овие две ароми

Слободен печат

Д-р Стевановиќ: Модуларната болница може да смести 70 пациенти, брзо ќе се наполни ако не внимаваме сите

Слободен печат

Евростат: Некои земји на пописот не собираат податоци за етничка и верска припадност и јазик

Слободен печат

Остави Коментар