7 C
Скопје

Виц на денот: Кокошки

Се сретнале две кокошки и разговараат.

Ти колкави јајца снесуваш?

– За 5 денари, а ти?

– Е јас снесувам за 6 денари.–

– Е па, не знам како ти се исплати да си ја шириш за еден денар!

Прочитајте и...  Рашковски се повлекува од функцијата: Вистината нека се провери преку институциите

Поврзани вести

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 одобрени во САД се безбедни

Слободен печат

Искра Михајловска: Архитектите се должни да помогнат да се избегнат итарпејовските манипулации при градењето и заштитата на објектите

Александра Бубевска

Индија со рекорден број на новозаразени, Мумбај се подготвува за целосно затворање

Слободен печат

Германски експерт предупредува: Полицискиот час е контрапродуктивен

Слободен печат

Ирската комисија почна истрага против Фејсбук откако беа објавени личните податоци на корисници

Слободен печат

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат

Остави Коментар