Виц на денот: Казна

Разговараат двајца пријатели:
– Што има ново?
– Се оженив за полицајка.
– Ооо, честито! И како е?
– Ќути не прашувај… Уште на првата брачна ноќ ми залепи 2 казни.
– За што?
– Едната за зголемена брзина, а втората за влез на погрешно место!

Прочитајте и...  Сепак, Амди Бајрам нема да биде погребан во Алеата на Великаните

Поврзани вести

ВИДЕО: Звучи како љубовна песна, но инспирирана е од хорор сцени од концентрационен логор: Морничавата позадина на легендарниот хит

Слободен печат

Погледнете го новиот спот на Аријана Гранде кој крена прашина околу изборите: Жената не е само за во кујна претседателе! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Нови 561 случаи на коронавирус, 22 лица починаа, 197 пациенти се оздравени

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Слободен печат

Ноќ на чиста магија: Што им носи Сината Месечина на хороскопските знаци?

Слободен Печат

Заев: Имаме одличен договор со Бугарија кој треба да продолжиме да го реализираме

Слободен печат

Остави Коментар